NAGRODA DLA KONICA MINOLTA

Systemy biurowe Konica Minolta bizhub C550 i bizhub C650 otrzymały Nagrodę Główną za Oszczędność Energii przyznawaną przez japońskie Ministerstwo Gospodarki, Przemysłu i Handlu. To prestiżowe wyróżnienie potwierdza, że urządzenia są przyjazne dla środowiska naturalnego.

Japońskie Ministerstwo Gospodarki, Przemysłu i Handlu uhonorowało systemy biurowe Konica Minolta bizhub C550 i bizhub C650 Nagrodą Główną za Oszczędność Energii. Wyróżnienie jest przyznawane od 18 lat. Ministerstwo promuje w ten sposób rozwój urządzeń i technologii, które przyczyniają się do ochrony zasobów naturalnych.

„Nagroda Główna za Oszczędność Energii dla modeli bizhub C550 i C650 jest wyrazem uznania dla zaangażowania naszej firmy w badania i rozwój. Konica Minolta nieustannie rozwija technologie druku i kopiowania, udoskonala także projekty tonerów” – mówi Lars Moderow, Product Manager w Konica Minolta Business Solutions Europe. „Czujemy się społecznie zobowiązani do dostarczania urządzeń najwyższej jakości, które jednocześnie umożliwiają obniżenie zużycia energii” – dodaje Kunihisa Yoshino, Szef Centralnego Działu Badań i Rozwoju Produktów Obróbki Obrazu, projektant technologii nagrzewania indukcyjnego.

Systemy biurowe Konica Minolta Bizhub C550 i C650 zapewniają niskie zużycie energii i niski poziom emisji dwutlenku węgla dzięki technologii nagrzewania indukcyjnego i polimeryzowanemu tonerowi SIMITRI HD.Zastosowanie technologii nagrzewania indukcyjnego (znanej z indukcyjnych kuchenek elektrycznych) pozwoliło firmie Konica Minolta znacząco skrócić czas nagrzewania urządzeń przed rozpoczęciem druku czy kopiowania. W efekcie potrzebują one mniej energii niż modele, w których tradycyjnie wykorzystano nagrzewnicę halogenową.

toner_simitri.jpg

Polimeryzowany toner Konica Minolta Simitri HD (High Definition) jest utrwalany w niższej temperaturze niż inne tonery, co także znacząco przyczynia się do zmniejszenia zużycia energii. Toner, podobnie jak technologia nagrzewania indukcyjnego, to efekt prac specjalistów z Konica Minolta. Zawdzięcza swoje właściwości innowacyjnej budowie drobin - składa się z bardzo małych i jednolitych cząsteczek, miękkich w środku i twardych na zewnątrz. Toner Konica Minolta Simitri HD jest wykorzystywany nie tylko w modelach C550 i C650 lecz także w innych systemach biurowych z serii Bizhub.

"Zużycie energii podczas produkcji tonera Simitri jest mniejsze o około 40% w porównaniu do produkcji tonerów standardowych. Wiąże się to także ze zmniejszeniem emisji dwutlenku węgla oraz przyczynia się to do spowolnienia procesów globalnego ocieplenia. Użytkownicy urządzeń wyposażonych w toner Simitri HD oszczędzają dodatkowo około 15% energii podczas ich eksploatacji" - tłumaczy Meizo Shiroze, Dyrektor Generalny Centralnego Działu Produktów Chemicznych w Konica Minolta Business Technologies.

Systemy biurowe Konica Minolta z serii Bizhub spełniają najbardziej rygorystyczne międzynarodowe normy związane z ochroną środowiska naturalnego. Zostały odznaczone m.in. takimi wyróżnieniami jak Blue Angel i Energy Star.

 

Copyright (C) 2008-2010 by keid.pl Hosting Zapewnia h4y.pl

Can not connect to database in count.php: Access denied for user 'tora_site'@'localhost' (using password: YES)